رسانه‌ای متفاوت برای رشد و آگاهی

نشریه

50 درصد تخفیف

نوشت افزار

نوشت‌افزار

40 درصد تخفیف

ذوزنقه بوک

ذوزنقه بوک

50 درصد تخفیف

فصلنامه شماره 8 ذوزنقه
فصلنامه شماره 8
پیدایش
ملت عشق

درباره ما

اگر در شکل هندسی ذوزنقه دقت کنیم «چهارضلعی که دارای دو ضلع موازی است» غیر همسو بودن دو ضلع دیگر به‌صورت پنهان در تعریف آن به چشم می‌خورد و این بیان از شرح هندسی ذوزنقه بسیار به مدل رفتار و کنش فرد در جامعه شباهت دارد، به عبارتی اگر یک ضلع از اضلاع روبه‌رو را همانند اهداف و رفتار جمعی در نظر بگیریم و ضلع مقابل آن را به رفتار و اهداف فردی تشبیه کنیم، به نتیجه‌ای بسیار ساده؛ ولی مهم خواهیم رسیم. تقارن و تقابل اهداف فردی و اجتماعی، نتیجه‌ای است که زندگی بشری بر پایه آن شکل می‌گیرد. اگر جامعه‌ای را متصور شویم که دارای شهروندان آموزش دیده و فرهنگ‌مدار باشد، رفتار و کنش‌های بسیار منظم و همسو در تمامی جهات پدید می‌آید و با توجه به ساختار و تنوع اهداف، اشکال منظمی (مانند مربع، مستطیل و…)  در ذهن متبادر می‌شود؛ اما هنگامی‌که اهداف و ارتباط فرد با جامعه به صورت نامنظم باشد در اولین گام می‌توان شکل ذوزنقه را از آن استنباط کرد. به بیانی بهتر  هر گاه در جامعه افراد آن جامعه آموزش‌های لازم را ندیده باشند یا به عبارتی فرهنگ جمعی کمتری داشته باشند، منافع فردی بر منافع جمعی ارجحیت پیدا خواهد کرد، یعنی فرد منافع خود را جدا از منافع جمعی و ارجح بر آن می‌دانند.

در سرزمینمان ایران، این کهن مرز و بوم (مهد فرهنگ و ادب) رفتارهای غیرهمسو اجتماعی ریشه در کنش و خرده فرهنگ‌های قومی ـ قبیله‌ای و منافع آن در برخورد با فرهنگ اجتماعی و یکپارچه سرزمینی در قالب یک کشور و ملزومات منافع جمعی دارد.

ذوزنقه، همان‌طور که از نام آن می‌توان دریافت در تلاش است که با نشان دادن بخشی از فرهنگ‌های متعدد اقوام ایرانی در گذر زمان و واکاوی چگونگی تعامل با رویه‌های رفتاری و منافع جمعی کنونی با بهره‌گیری میراث کهن ایرانی، گامی مؤثر در این راستا بردارد و این مهم تنها با یاری و همراهی شما عزیزان مسیر خواهد بود.

مجموعه ذوزنقه علاوه بر ماهنامه و فصلنامه در زمینه سفارش آنلاین  کتاب (با موضوع روانشناسی، داستان، کودک و نوجوان) و نوشت‌افزار فعالیت دارد. این مجموعه خرسند خواهد بود در این حوزه نیز خدماتی درخور ایرانیان عزیز داشته باشد، در همین راستا اگر نویسندگان، ناشران و سایر افراد فعال و صاحب ایده در این مورد تمایل به همکاری داشته باشند، می‌توانند با ما مکاتبه کنند و یا تماس حاصل فرمایند.

روان‌شناسی

  • 50 درصد تخفیف

داستان

  • 50 درصد تخفیف

کودک و نوجوان

  • با 50 درصد تخفیف
محبوب ترین

خرید آنلاین

خرسند خواهیم بود شما عزیزان همراه با ذوزنقه در راستای ترویج و ارتقای فرهنگ عمومی جامعه سهیم باشید

فرهیخته گرامی، از همراهی شما سپاسگزاریم

فروشگاه آنلاین